..:: Soft z Dial ::..

  Serious Magazine
  Dema
  Użytki
  Gry
  Różne

  Główne menu
Do góry
Serious Magazine
      Nie ma co ukrywać iż jest to (była?) nasza flagowa produkcja. Poniżej znajdziesz wszystkie wydania magazynu. Są one w formacie ATR, a dodatkowo, aby zmniejszyć wielkość pliku image został spakowany ZIP'em.

Pobierz wydanie #1. Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #1
lipiec 1998
    Pobierz wydanie #2. Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #2
wrzesień 1998
    Pobierz wydanie #3. Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #3
grudzień 1998
    Pobierz wydanie #4 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #4
kwiecień 1999
    Pobierz wydanie #5 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #5
listopad 1999
   
Pobierz wydanie #6 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #6
luty 2000
    Pobierz wydanie #7 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #7
sierpień 2000
    Pobierz wydanie #8 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #8
marzec 2001
    Pobierz wydanie #9 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #9
sierpień 2001
    Pobierz wydanie #10 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #10
grudzień 2001
   
Pobierz wydanie #11 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #11
czerwiec 2002
    Pobierz wydanie #12 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #12
styczeń 2003
    Pobierz wydanie #13 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #13
październik 2003
    Pobierz wydanie #14 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #14
grudzień 2003
    Pobierz wydanie #15 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #15
wrzesień 2004
   
Pobierz wydanie #16 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #16
Maj 2005
    Pobierz wydanie #17 Format ATR, image spakowany ZIP'em.
wydanie #17
Grudzień 2005
   

Do góry
Dema

MayDay!
1995

Jest to pierwsza "poważniejsza" produkcja wydana przez Dial :) Demko zrobione w popularnym wówczas klimacie techno. Autorem całego kodu i grafiki (druga część dema) jest Darth. W pierwszej części grafiką zajął się Gepard. Muzykę do pierwszej części stworzył Darth, a do drugiej Daxey.


Smells like a cream?
1998


Demko (joke) wymyślone przez Geparda, kodem zająłem się ja (Jager). Generalnie jest to slideshow wyśmiewający różnego rodzaju "tematy" będące na topie w tamtym czasie. Demko wykorzystuje dodatkową pamięć (64kB), a więc do jego uruchomienia wymagane jest Atari z rozszerzoną pamięcią. Pamiętam że na jakimś party zajęło nawet 3 miejsce :)


What is love?
2000

Typowy sex slideshow. Pomysł oraz kod Jager. Demko składa się z dwóch części - pierwsza to slideshow (obrazki w formacie HIP - pełnoekranowe), w drugiej części umieściłem animacje w HIP'ie (była to, albo i nadal jest, jedyna produkcja, w której można było to zobaczyć). Aby uruchomić demo potrzebne jest Atari z minimum 64kB dodatkowej pamięci (a najlepiej mieć 256kB - wtedy zobaczysz animacje). Niestety, do kodu wkradł się błąd i program rozpoznaje tylko rozszerzenie pamięci w standarcie TOMS (chyba najpopularniejsze w Polsce). Jeżeli będziesz miał problem z kodem dostępu, to napisz do mnie, na pewno Ci je podam :)

Do góry
Użytki


TwoCol v1.0
1999Jest to program służący do konwersji tekstu. Przy jego pomocy można uzyskać gotowe do wydrukowania na kartce formatu A4 pojedyńcze strony, na których tekst będzie ustawiony w dwóch kolumnach. Autorem programu jest Qcyk/Dial.

D-Font View v1.1
1999


Program umożliwia wygodne przeglądanie zestawu znaków w różnych formatach, optymalizacje oraz pakowanie. Dodatkową zaletą programu jest obsługa podkatalogów. Dokładny opis znajdziesz w Serious Magazine #5.

D-Sample v1.0MS
1999

D-Sample jest programem umożliwiającym odtwarzanie sampli z częstotliwością 8 lub 15kHz. Przeznaczony jest on głównie dla próbek nagranych w formacie MPT i możliwych do odczytania opcjami (w MPT) READ ONE i READ ALL. Zalety programu: praca na zaznaczonych samplach (kasowanie, zapis), kasowanie dowolnego sampla (a nie tylko ostatniego jak w MPT), możliwość konwersji sampla na format MPT, zapis w dowolnym formacie (ALL, ONE, dane), spakowanie sampla (sampli) i zapis w formacie DSP, obsługa podkatalogów.

D-RAM v1.0 (1999)
D-RAM v1.1 (2000)

Jest to nakładka na DOS II+/D v6.1 lub 6.4 umożliwiająca współpracę z Ram-Cart'em oraz Ramdyskiem. Okazało się iż poprzednia wersja programu nie chciała poprawnie działać z RAM-Cart'em 128kB. Aby nie zwiększać objętości programu powstała druga wersja (1.1). Autorem poprawki jest Qcyk (ja miałem wtedy moduł 64Kb). Tak więc wersja 1.0 jest dla modułu o wielkości 64kB, a wersja 1.1 dla 128kB. Więcej na ten temat znajdziesz w Serious Magazine #5.

X-RAM v1.0
2000


Można powiedzieć iż jest to kolejna wersja D-RAM'a, która umożliwia dostęp do Ramdysku oraz RAM-Cart'u, ale tym razem pod kontrolą XDOS'a wersja 2.3N (wersja "F" nie jest obsługiwana). X-RAM współpracuje poprawnie z modułami 64/128kB.

DocView Maker v1.0
2000


Przy pomocy tego programu można stworzyć z tekstu zwykły, samouruchamiający się plik binarny nadający się do spakowania dowolnym "pakerem". Zaletą programu jest to iż bez żadnych kombinacji możemy odzyskać sam tekst (np. gdyby ktoś chciał zrobić sobie wydruk). Autorem programu jest Qcyk/Dial.

D-Trans v0.7
D-Trans v0.9
2000
Program umożliwia transmisje danych przy pomocy interfejsu RS-232. Wiecej informacji na ten temat znajdziesz w Serious Magazine #6. Zamieszczam tutaj 2 wersje gdyż różnią się one sposobem przesyłania danych w trybie DYSK. Wersja 0.7 stosuje swój własny format, natomiast wersja 0.9 ma już pełną obsługę ATR'ów. Oprócz tego wersja 0.9 ma wprowadzone szereg zmian i usprawnień (np. można przeglądać pliki graficzne bezpośrednio po odebraniu ich z komputera po drugiej stronie kabelka).


Short Test v1.2
2001


Przy pomocy tego programu będziesz mógł dokładnie przetestować dodatkową pamięć w swoim Atari, RAM-Cart 64/128kB oraz Double RAM-Cart. Dokładny opis programu znajdziesz w Serious Magazine #9, artykuł: Gorący stuff #2.


Mój Cartridge v0.1
2001


Program przeznaczony jest dla posiadaczy RAM-Cart'a 64/128kB, Double RAM-Cart'a lub RAM-Cart'a 1MB. Umożliwia on testowanie programu, którym zamierzamy zaprogramować pamięć EPROM. Napisałem go na specjalne zamówienie Zenka. Wiecej informacji znajdziesz w Serious Magazine #9.


TOMS Multi Drive ROM-disk Maker
2001


Kolejny program napisany na prośbę Zenka. Umożliwia on stworzenie pliku, którym należy zaprogramować EPROM montowanego systemu TOMS Multi Drive. Dzięki temu można samemu zadecydować jakie programy chcemy umieścić w tej pamięci i do jakich będziemy mieli dostęp po podniesieniu dźwigni stacji dysków. Szczegółowy opis montażu tego systemu turbo znajdziesz w Serious Magazine #8.


ProgBaza v1.5
ProgBaza v2.1 (demo)
1996-2001

Pierwsza wersja powstała w 1996 roku. Oczywiście była napisana w BASIC'u. Jedyną jej zaletą było to że działała :) Wszystkie operacje były koszmarnie wolne, każdy rekord trzeba było wpisywać ręcznie, sortowanie trwało wieki... Mimo to, używałem jej dość długo. W końcu postanowiłem napisać program od początku, ale tym razem w assemblerze. Tak powstała wersja 1.1. Teraz było już znacznie wygodniej i szybciej. Wersja 1.5 była już bliska ideału :) Od wersji 2.0 program zmienił status na shareware. Niestety, mimo iż chciałbym ponownie zmienić status na freeware nie mogę tego zrobić gdyż "zgubiłem" źródła :( Jeżeli uda mi się scrackować własny program :D to na pewno umieszczę tutaj pełną wersję 2.1. Póki co, zamieszczam wersje 1.5 (pełna) i 2.1 demo - zablokowane są opcje zapisu. Mimo to warto pobrać tą wersje, aby zobaczyć jakie zmiany są w stosunku do wersji 1.5.


Double RAM-Cart
2002


Na tym ATR'ku znajdziesz inicjalizer oraz DOS'y (XDOS v2.3, DOS II+/D v6.4) umożliwiające współpracę z tym modułem. Przeczytaj opis.

Do góry
Gry

Dreszcz - Fighting Fantasy Game
2001


Gra po raz pierwszy ukazała się latem 1987 roku w tygodniku "Razem". Konwersje na Atari zrobił Qcyk/Dial. Gra ukazała się jako dodatek do Serious Magazine #11.

Do góry
Różne

Scene Register v5.0
2000

Krótko mówiąc jest to baza użytkowników Atari XL/XE. Używanie jej obecnie raczej mija się z celem, ale jest to niewątpliwie dość ciekawa produkcja wzbudzająca w swoim czasie sporo emocji :) Autorem programu jest Qcyk.