Jags Zone - UżytkiDocumentation View v1.x (1996-1997)

      Prosty program służący do przeglądania plików ATASCII (jego późniejszą wersję można znaleźć w ostatnich wydaniach Serious Magazine - tych wydanych przez Zenka). Istnieje możliwość wczytania dowolnego zestawu znaków. Pierwsza wersja programu została dołączona do Bonus Side'96.
    Documentation View v1.0
    Documentation View v1.2

Setup for DOS II+/D v1.2 (1996)

      Program umożliwia w prosty sposób zmianę ustawień tego DOS'a takich jak np. bufor, ramdysk, dysk logiczny, kolor ekranu itp. Oczywiście tak zmodyfikowany DOS można zapisać na dysku. Program dołączony był do packa Bonus Side'96.
    Setup for DOS II+/D v1.2

Tight Disk Copy (1996)

      Kopier dysków. Program wymaga minimum 192kB dodatkowej pamięci (łącznie Atari powinno mieć 256kB). Był to mój pierwszy kopier, a więc proszę o wyrozumiałość :) Docelowo miał on się znaleźć w pack'u Power 256. Niestety, ten pack nigdy nie powstał :( Program rozpoznaje prawidłowo max. 256kB dodatkowej pamięci, wykorzystuje z tego max. 190kB. Piszę o tym na wypadek gdyby ktoś miał np. 1MB, a tu nagle kopier pokazał 256kB :) Program dołączony był do packa Bonus Side'96.
    Tight Disk Copy

Tight Formater (1996)

      Formater dysku. Program potrafi sformatować także uszkodzone dyski. Obsługuje gęstość pojedyńczą, rozszerzoną (DOS 2.5 lub DOS II+/D), podwójną oraz MS-DOS (jednostronnie - 180kB). Umożliwia także zainstalowanie po sformatowaniu dysku Chaos Loadera lub Boot Loadera. Podobnie jak Tight Disk Copy docelowo miał on się znaleźć w pack'u Power 256. Niestety, ten pack nigdy nie powstał :( Program dołączony był do packa Bonus Side'96.
    Tight Formater

Multi Graph View v1.2 (1997)

      Program jest prostą przeglądarką plików graficznych. Umożliwia pracę w kilku trybach graficznych oraz rozpoznaje 10 formatów (GR8, CPR, GR9, SFD, MIC, PIC, INP, PLM, APA, 256).
    Multi Graph View v1.2

Multi Graph View v1.3 (1997)

      Ta wersja programu umożliwia przeglądanie obrazków w formatach: HIP (obie wersje tz. HARD/LBS), HPS, INP, INT, INS, AMP3, APP, ILC, ILS.
    Multi Graph View v1.3

RIP to HIP (1998)

      Jak nie trudno się domyśleć, jest konwenter umożliwiający przekształcenie obrazków w formacie RIP na HIP. Obecnie można go traktować raczej jako ciekawostkę, gdyż format RIP został już rozbudowany i dopracowany. Szczegóły na temat tego programu jak i samego formatu RIP (pierwsze wersje) znajdziesz w Serious Magazine #1.
    RIP to HIP

Tight File Manager v1.1E (1998)

      Był to chyba mój pierwszy poważniejszy program jaki napisałem. Sporo pracy mnie on kosztował. W założeniu chciałem napisać "kombajn", który będzie mi usprawniał swap (ale on w tamtych czasach był popularny... :D), czyli abym po odpaleniu jednego programu mógł przeczytać list, odsłuchać muzyczek, oglądnąć obrazki, napisać jakiś "readme.txt" itp.
Oczywiście program musiał mieć także podstawowe opcje takie jak format, kopiowanie plików, kopiowanie dysków (no, może to akurat nie jest podstawowa opcja ;D), zmiana nazwy, kasowanie itd. Efekt końcowy nie był może taki jak bym chciał, ale i tak program był całkiem niezły gdyż wszystkie te funkcje posiadał (a także kilka innych). Wymagania sprzętowe nie są jakieś wygórowane, jednak należy posiadać jakieś rozszerzenie pamięci w Atari. Nie ma co ukrywać że TFM jest starszym bratem DOS Control'a, właściwie można powiedzieć że DC to Tight File Manager Professional :D Program współpracuje tylko z DOS II+/D v6.x. Była to moja ostatnia produkcja wydana pod szyldem Tight.

    Tight File Manager v1.1E

D-Font View v1.1 (1999)

      Program umożliwia wygodne przeglądanie zestawu znaków w różnych formatach, optymalizacje oraz pakowanie. Dodatkową zaletą programu jest obsługa podkatalogów. Dokładny opis znajdziesz w Serious Magazine #5.
    D-Font View v1.1

D-Sample v1.0MS (1999)

      D-Sample jest programem umożliwiającym odtwarzanie sampli z częstotliwością 8 lub 15kHz. Przeznaczony jest on głównie dla próbek nagranych w formacie MPT i możliwych do odczytania opcjami (w MPT) READ ONE i READ ALL. Zalety programu: praca na zaznaczonych samplach (kasowanie, zapis), kasowanie dowolnego sampla (a nie tylko ostatniego jak w MPT), możliwość konwersji sampla na format MPT, zapis w dowolnym formacie (ALL, ONE, dane), spakowanie sampla (sampli) i zapis w formacie DSP, obsługa podkatalogów.
    D-Sample v1.0MS

D-RAM (1999-2000)

      Jest to nakładka na DOS II+/D v6.1 lub 6.4 umożliwiająca współpracę z Ram-Cart'em oraz Ramdyskiem. Okazało się iż poprzednia wersja programu nie chciała poprawnie działać z RAM-Cart'em 128kB. Aby nie zwiększać objętości programu powstała druga wersja (1.1). Autorem poprawki jest Qcyk (ja miałem wtedy moduł 64Kb). Tak więc wersja 1.0 jest dla modułu o wielkości 64kB, a wersja 1.1 dla 128kB. Więcej na ten temat znajdziesz w Serious Magazine #5.
    D-RAM v1.0
    D-RAM v1.1

X-RAM v1.0 (2000)

      Można powiedzieć iż jest to kolejna wersja D-RAM'a, która umożliwia dostęp do Ramdysku oraz RAM-Cart'u, ale tym razem pod kontrolą XDOS'a wersja 2.3N (wersja "F" nie jest obsługiwana). X-RAM współpracuje poprawnie z modułami 64/128kB.
    X-RAM v1.0

D-Trans (2000)

      Program umożliwia transmisje danych przy pomocy interfejsu RS-232. Wiecej informacji na ten temat znajdziesz w Serious Magazine #6. Zamieszczam tutaj 2 wersje gdyż różnią się one sposobem przesyłania danych w trybie DYSK. Wersja 0.7 stosuje swój własny format, natomiast wersja 0.9 ma już pełną obsługę ATR'ów. Oprócz tego wersja 0.9 ma wprowadzone szereg zmian i usprawnień (np. można przeglądać pliki graficzne bezpośrednio po odebraniu ich z komputera po drugiej stronie kabelka).
    D-Trans v0.7
    D-Trans v0.9

Short Test v1.2 (2001)

      Przy pomocy tego programu będziesz mógł dokładnie przetestować dodatkową pamięć w swoim Atari, RAM-Cart 64/128kB oraz Double RAM-Cart. Dokładny opis programu znajdziesz w Serious Magazine #9, artykuł: Gorący stuff #2.
    Short Test v1.2

Mój Cartridge v0.1 (2001)

      Program przeznaczony jest dla posiadaczy RAM-Cart'a 64/128kB, Double RAM-Cart'a lub RAM-Cart'a 1MB. Umożliwia on testowanie programu, którym zamierzamy zaprogramować pamięć EPROM. Napisałem go na specjalne zamówienie Zenka. Wiecej informacji znajdziesz w Serious Magazine #9.
    Mój Cartridge v0.1

TOMS Multi Drive ROM-disk Maker v1.0 (2001)

      Kolejny program napisany na prośbę Zenka. Umożliwia on stworzenie pliku, którym należy zaprogramować EPROM montowanego systemu TOMS Multi Drive. Dzięki temu można samemu zadecydować jakie programy chcemy umieścić w tej pamięci i do jakich będziemy mieli dostęp po podniesieniu dźwigni stacji dysków. Szczegółowy opis montażu tego systemu turbo znajdziesz w Serious Magazine #8.
    TOMS Multi Drive ROM-disk Maker v1.0

ProgBaza (1996-2001)

      Pierwsza wersja powstała w 1996 roku. Oczywiście była napisana w BASIC'u. Jedyną jej zaletą było to że działała :) Wszystkie operacje były koszmarnie wolne, każdy rekord trzeba było wpisywać ręcznie, sortowanie trwało wieki... Mimo to, używałem jej dość długo. W końcu postanowiłem napisać program od początku, ale tym razem w assemblerze. Tak powstała wersja 1.1. Teraz było już znacznie wygodniej i szybciej. Wersja 1.5 była już bliska ideału :) Od wersji 2.0 program zmienił status na shareware. Niestety, mimo iż chciałbym ponownie zmienić status na freeware nie mogę tego zrobić gdyż "zgubiłem" źródła :(
Jeżeli uda mi się scrackować własny program :D to na pewno umieszczę tutaj pełną wersję 2.1. Póki co, zamieszczam wersje 1.5 (pełna) i 2.1 demo - zablokowane są opcje zapisu. Mimo to warto pobrać tą wersje, aby zobaczyć jakie zmiany są w stosunku do wersji 1.5.

    ProgBaza v1.5
    ProgBaza v2.1 (demo)

Double RAM-Cart (2002)

      Na tym ATR'ku znajdziesz inicjalizer oraz DOS'y (XDOS v2.3, DOS II+/D v6.4) umożliwiające współpracę z tym modułem. Przeczytaj opis.
    Double RAM-Cart

DOS Control v2.6 (2000-2004)

      Na temat tego programu napisałem już tyle że teraz to już nie wiem co napisać :D Gneralnie jest to następca Tight File Manager'a. Jak widać po datach program był dość długo rozwijany. Do 2004 roku DOS Control był programem typu shareware, obecnie jest on już freeware. Zapraszam do działu DOS Control, w którym znajdziesz pełną dokumentacje, a także sam program.
Jako ciekawostkę możesz tutaj pobrać wersję 1.3 (niezarejestrowana) i przekonać się na własne oczy ile zmian zostało wprowadzonych w wersji ostatecznej (2.6) :)

    DOS Control v1.3 (Unregistered)