Jags Zone - RóżneBonus Side'96 (1996)

      Pack zajmuje 2 strony dysku w podwójnej gęstości. Generalnie jest to zbiór programów stworzonych przez grupę Tight, które z jakiś tam powodów nigdy wcześniej się nie ukazały. Jako że byłem bardzo mocno zaangażowany w prace nad tym projektem postanowiłem go umieścić w całości w Jags Zone. W pakiecie znajduje się:
  • Tight Tools Packed demo - demonstracja możliwości pakietu jaki instalował Gumi do Atari.
  • Interpainter Pack - zestaw programików umożliwiających edycję, konwersję i przeglądanie obrazków formacie INP.
  • Documentation View - czyli prosty program służący do przeglądania plików ATASCII (jego późniejszą wersję można znaleźć w ostatnich wydaniach Serious Magazine - tych wydanych przez Zenka).
  • DOS II+/D v6.1 - wersja plikowa.
  • Memer - Mini debuger, jego zaletą jest to iż wyświetla zawartość pamięci dwóch adresów jednocześnie.
  • JoyTest - programik testujący joystick (ładnie jest zrobiony graficznie).
  • Setup for DOS II+/D - jak sama nazwa wskazuje program umożliwia w prosty sposób zmianę ustawień tego DOS'a.
  • Synch Packed - pakiet umozliwiający włączenie szybkiej transmisji (ok. 50000 bodów) w stacjach CA-2001 i LDW. Soft przydatny wszystkim tym, którzy nie posiadają zainstalowanego żadnego systemu turbo w swoich stacjach dysków (np. TOMS Turbo, TOMS Multi Drive itd.).
  • Tight Disk Copy - kopier dysków. Program wymaga minimum 192kB dodatkowej pamięci.
  • Tight Formater - formater dysku. Program potrafi sformatować także uszkodzone dyski. Obsługuje gęstość pojedyńczą, rozszerzoną (DOS 2.5 lub DOS II+/D), podwójną oraz MS-DOS (jednostronnie - 180kB). Umożliwia także zainstalowanie po sformatowaniu dysku Chaos Loadera lub Boot Loadera.
Na drugiej stronie dysku znajduje się demko dla rasowych mężczyzn - Sweet Fantasy :)

    Bonus Side'96

Serious Magazine (1998-2002)

      Powiem nieskromnie, ten magazyn na pewno zna każdy Atarowiec :) Nie ma co ukrywać że była to (jest?) najbardziej znana produkcja Dial'u. Magazyn od samego początku miał być "poważny", czyli większa jego część miała poruszać tematy związane tylko z Atari (hardware, software) i myśle że się nam to udało. No dobrze, a co ja mam z tym wspólnego? :) No cóż... można powiedzieć (znowu będę nieskromny :)) że to dzięki mnie powstał magazyn. Pomysł był mój (także na nazwę), kod był mój, o wszelkie dodatki także musiałem sam zadbać, a na koniec jeszcze całość poskładać. Sporo pracy ktoś powie. Racja, ale nie można zapominać także o tych, bez których cały mój trud poszedł by na marne, czyli ludzi piszących artykuły. W tym miejscu chciałbym szczególnie podziękować Jabolowi oraz Zenkowi - bez nich magazyn z pewnością szybko by umarł. Oczywiście artykuły pisało także sporo innch osób jak na przykład Voy - niezmordowany odkrywca świata Atari :)

      W 2002 roku ze względu na sprawy osobiste musiałem zrezygnować z dalszej pracy przy magazynie. W sumie złożyłem 11 magazynów. W tym okresie czterokrotnie zmienił się wygląd magazynu - zerknij na fotki poniżej. Ostatnia pokazuje wygląd od 12-go numeru składanego już przez Zenka (w sumie jest to już tylko przeglądarka plików tekstowych, zresztą także mojego autorstwa - Documentation View).

Magazyn można pobrać z działu Soft z Dial lub bezpośrednio ze strony głównej.