..:: Serious Magazine ::..
wydanie 14

  Wstępniak
  Fairy Castle czyli Zaklęty Zamek
  Piano v1.0
  Prezentacja Fairy Castle, Piano
  Klimat...
  Profesor
  Nowoczesne zakupy...
  Postać Atari - Nir Dary
  List do mnie i o mnie - Jabol
  Teraz ja!
  Dekoder
  Humor w Serious'ie
  Recenzja, polemika: Numen
  Nowy
  K.S.O. 2T06 TURBO
  Notka - TURBO 2T06
  Moja przygoda z Atari...
  Zabobony
  Sidcar
  Design Master
  Próbnik - trzecie oko elektronika
  Sterowanie biologiczne
  Jak się pozbyć...
  Grzebanie w popiele
  Nakładka
  Kontroler obrazu
  Jaka dokładność?
  Atari w Internecie
  LCD
  Gadżet
  Gadżet - demo
  Zestaw kilku prac

  Wyjście
Recenzja, polemika...
Numen
Numen

Polemika, a może nie?


      W Serious #13 Zenon Rakoczy napisał wspaniałą (bo opisującą emocje, a nie to co na ekranie :-) dema Numen. Moja już taka entuzjastyczna nie będzie. Piszę ją na chłodno po obejrzeniu dema wielokrokrotnie. Muszę przyznać, że nie wiem jak się uchowałem, że tego dema do tej pory (do momentu gdy nie napisał o tym Zenon) nie widziałem. Tak więc od ręki mail do Vasca (pozdrawiam serdecznie) i dostałem linka. Pobrałem, odpaliłem i czekałem w napięciu (nie używałem F7 do przyspieszania, słowo honoru :) I już ten stworek na początku zapowiadał ciekawą atmosferę dema.

Autorem obrazka jest Dracon/Taquart       Pierwsza część gdzie widać te korytarze jak dla mnie jest żywcem wzięta z gry Capture The Flag. To nie jest za bardzo oryginalne. Demo jednak trzyma pewną całość. Idziemy dalej. Zgadzam się z Zenonem, że ten koronkowy rysunek z panią nie do końca ubraną jest naprawdę wspaniały. Tak nawiasem pisząc to zawsze podobały mi się prace Dracona (mniejwięcej pośrodku na dole można przeczytać, że to jego rysunek). Później jest logos Taquart i dalej są znów korytarze, tym razem już bardziej mi się podobają. Jakoś bardziej pasują do klimatu niż te pierwsze (cały czas wyrażam swoje zdanie, więc jeszcze mnie nie zabijajcie). Pomijam te wszystkie tunele i kolorowe loga grupy bo to jest w każdym prawie demie co jest moim zdaniem wadą, bo to kompletne odtwórstwo (a już na pewno w każdym nowszym). Ale jest taka jedna rzecz która mi się w tym demie niesamowicie podoba - zmiana muzyczki po basenie, gdy zaczyna się taka niebieska kręcioła. Dla mnie bomba! Później są kwiatki i znowu w tle kręcioła. I też mi się średnio podoba. Ale dobił mnie obracający się sześcian Panowie, czy naprawdę grzybiarski test Direct X jest taki wspaniały?!? Demo się kapitalnie kończy. Nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że kończy się jakaś gra. Wielkie brawa dla X-Raya za muzykę w całym demie, jest po prostu super. Ja zawsze szukam dziury w całym, ale do tego to się nie mam co przyczepić. Bardzo mi się podoba. Moje zdanie jest takie:

- po prostu dobre, ciekawe demo.

Nie podzielam euforii Zenona, że jest takie cudne i wspaniałe bo kiedyś inne dema podobały mi się bardziej, a efektów miały mniej. To tylko przecież kwestia gustu. Jak widać na temat dema mam mieszane uczucia. Demo nie jest złe, ale mogłoby być lepsze, nawet jeśli przez ten znudzony już sześcian trochę krótsze. Myślę, że warto było je pobrać i zobaczyć. Na koniec chciałbym znów Zenona poprzeć, napisał on dobitne zdanie:

..."Gdyby koderzy obsługujący PC coś podobnego tworzyć umieli, PC dawno by fruwał"...

I to jest święta racja.

Pisał: DT

    Numen
    Numen - wersja dla SIO2PC i emulatorów
    Strona domowa

Następny artykuł Do góry Poprzedni artykuł