..:: Serious Magazine ::..
wydanie 13

  Wstępniak
  Serious...
  Konkurs - rozwiązanie
  Wspomnienie
  Wiedza
  Koronkowa robota
  Tester EPROM
  Prog. równoległy AT89C2051
  ATMEL - obsługa programu
  EPROM - programator...
  Oporniki, oporniki...
  Blokada komputera
  Archiver
  Wizyta kosmitów...
  Kompresja arytmetyczna
  Analizator stanów logicznych
  ASL - obsługa
  Moja miłość
  Powroty z przeszłości
  Porady
  Pracownia elektronika
  Parowanie tranzystorów
  Pętla induktofoniczna
  Super, extra, cacy cartridge
  Makroassembler ATMAS II

  Wyjście
Koronkowa robota

NIUMEN w oczach hm.... redaktora naczelnego.

Numen       No, nareszcie zobaczyłem cudo! Słyszałem i owszem, ale nie miałem. Miałem, tylko że kopia pewnie była walnięta, lub jakaś inna cholera powodowała że po wczytaniu całości komp "wisiał". (Ma 320kB !!) Ale teraz dzięki Gloniszowi mam i podziwiam. A kto nie widział zobaczyć musi. Tylko jeden warunek, o czym informuje na samym początku notka. Potrzebne 320KB RAM-u... ja mam :) Efekt powalający. Warto było poświęcić pięć lat życia by to "zbudować". Chętnie poczytałbym jak to się rodziło.

Może autorzy tego królewskiego dema podzielą się swoimi tajemnicami? W Serious'ie? Zapraszam.

      Co podoba mi się najbardziej. Koronkowy rysunek wtrącony gdzieś w połowie demonstracji. Do tego szalenie wartkie tempo i doskonałe oddanie atmosfery nierealnego świata. Tak nierealny że prawdziwy. Czy to naprawdę 6502 tworzy? A może razem z kodem wczytała się z dysku jakaś jego zmutowana postać?

By spotęgować efekt zrobiłem tak. Po pierwszym obejrzeniu na zielonym monitorze (NEPTUN M156B) nie mogłem sobie odmówić podłączenia kolorowego TV (Japoński!). Odpowiednich efektów dźwiękowych dostarczył mój ZODIAK ze wzmacniaczem 2x15W. Oczywiście w pokoju musiało być ciemno, bo przy świetle sztucznym lub dziennym marne szanse by wtopić się w ciało obiegające labirynt. I rozpoczęło się. Najpierw wczytanie kodu, potem podrasowanie kolorów i jesności w TV. Oczywiście regulatory głośności na max... Odjazd!

Wszystko byłoby dobrze, bo dobrze się zaczęło. Ale nadszedł moment w którym do pokoju wtargnęła moja połowica... TY WARIACIE!!! Eksmitują nas z tego domu!

Ja na to... Zobacz, co robi się na Atari. Gdyby koderzy obsługujący PC coś podobnego tworzyć umieli, PC dawno by fruwał. A tak, grzeje się i zawiesza co rusz. Argumenty były pewnie mocne bo zobaczyła i pochwaliła. Hm... Niby kreseczki, a bez nich byłaby połowa sukcesu i efektu. EFEKCIARSKIEGO!

O.K. Chłopcy! Zrobiliście dobrą robotę. Poświadcza silną pozycję polskich grup bawiących się jeszcze Atarynką. Odemnie dopiero teraz dostajecie notę najwyższą, bo inni wystawili ją Wam już dawno. Czy należy oczekiwać że za lat pięć kolejne "COŚ" pojawi się na ekranie mojego... Neptuna? Czekam, i życzę wytrwałości w tworzeniu kodu.

      To tyle na gorąco. Mija pierwsza godzina jak TO mam. Recenzja może krótka i nie do końca oddająca to co przeżyłem. Ale szczera, prawdziwa i pisana pod wrażeniem!

            3mojta się

Zenon/DIAL

- N I U M E N -

Kto by pomyślał lat temu xx..ścia.


    Numen
    Numen - wersja dla SIO2PC i emulatorów
    Strona domowa

Następny artykuł Do góry Poprzedni artykuł