Plik = plik (praca konkursowa)


       Koderów z urodzenia i tych którzy rozwinęli wrodzone umiejętności proszę o wyrozumiałość i przepraszam.

Ja bardzo przepraszam!

       Przedstawiam mój pierwszy naprawdę profesjonalny program. Niestety, program jest wiekowy. Pewnie pomyślisz sobie, - taki chłam w Seriousie? - O! Tu mnie obrazisz i dotkniesz do żywego. To nie chłam. Dzięki niemu w moich zbiorach zrobiłem porządek. Dzięki temu kilkadziesiąt dyskietek stało się FREE (wolnych).

       A wszystko zaczęło się od tego, że któregoś dnia patrzę, a nie mam wolnego dysku.

       Za to obok stos niewiadomo czego i na co. Owszem, dyski są ponagrywane, tylko jak dobrze się im przypatrzeć, to ze sto razy nagrany jest na nich jeden i ten sam program.

       No, może czasami nazwa mylić. Bo raz jest to COPIER a raz COPY. Ale tak naprawdę są to te same programy. Skąd to mam, sam już nie wiem. Dzikie piracenie i tyle. Więc w moim umyśle zrodziła się myśl że należy "jakoś" to posortować. Tylko że przy okazji, jak to bywa, wykasuje się nie to co trzeba. Więc szybko w BASICU a właściwie w TURBO-BASICU napisałem procedurę która wczytuje dwa pliki. Jak są wczytane, to sprawdza czy plikA = plikB. Inaczej mowiąc, czy są to te same programy z dokładnością do jednego znaku.

       Trochę to było wolne, ale działało. No, w końcu i ja spróbować muszę sił w maszynówce, tym bardziej że były to czasy gdy o SERIOUS'ie nie słyszał jeszcze nikt, a ja żyłem tylko dla siebie. Scena była obok.

       Nie powiem, poszło mi to sprawnie. Ważne że zadziałało.

       Z tego względu, że w SERIOUSIE #11 ogłoszony został konkurs, a i ja chcę wygrać moduł DRC, więc jest to moja praca.

       Tak więc oficjalnie, zgłaszam na konkurs program napisany tylko i wyłącznie przeze mnie. Program sprawdza dwa pliki. Jak są to te same pliki to podaje komunikat, a jak są inne, to też podaje komunikat. Na dodatek podaje długość jednego i drugiego pliku.

Obsługa jest banalnie prosta.

Należy podać   D:NAZWA1.***
po chwili   D:NAZWA2.***   i pyk, gotowe.

Teraz wystarczy tylko jeden z nich wykasować, bo po co Ci dwa te same pliki na jednym dysku.

Program uruchamia się z DOS'a a kolejne nazwy plików wpisuje się naciskając klawisze klawiatury Atari.

Tu prośba do Jagera. To moja praca na konkurs! Trudno, musisz przymknąć oko. :)

Praca konkursowa, więc MUSI znaleźć się w #12. Jak nie, to stracę szansę na wygranie modułu DRC i pewnie skończę z sobą. Niektorzy już wiedzą że to będzie w #12, więc nie mogę ich zawieść!

Jeszcze słówko skąd zerżnąłem procedury. Są moje! Ale wzorowane na tym co ukazywało się w Tajemnicach Atari. Porównywane pliki nie mogą być dłuższe jak 19KB.

Zenon/DIAL