Perły z Lamusa - Agent USA


      Witam wszystkich w trzeciej części cyklu "Perły z lamusa". Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam starą giercę pod tytułem "Agent USA". Cóż kryje się pod tą intrygującą nazwą? Ano całkiem intrygująca, na pozór infantylna, ale zarazem wciągająca produkcja.

Legenda

      Nieznany wróg umieścił w jednym z miast Stanów Zjednoczonych tajemną broń. Jest to broń bakteriologiczna pod nazwą "Fuzzbomb". Ty jako sławny agent FBI jesteś jedynym śmiałkiem mogącym uratować świat przed totalną zagładą. Musisz się śpieszyć bo wirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Roznoszą go ludzie którzy zarazili się nim poprzez kontakt z bombą i zamienili się w mutantów. W ten sposób zarażony człowiek przyczynia się do powstania epidemii. Celem gry jest jak najszybsze zlokalizowanie, odnalezienie i unieszkodliwienie broni bakteriologicznej.

Zasady Gry

      Aby dotrzeć do miejsca, w którym znajduje się bomba musisz pokonać duże połacie Stanów Zjednoczonych. W tym celu podróżujesz pociągami z miasta do miasta. Masz do wyboru różne połączenia. Aby wsiąść do pociągu musisz najpierw kupić bilet do wybranego miasta. Jako że dysponujesz specjalnymi uprawnieniami możesz podróżować bezpłatnie, ale musisz posiadać bilet. Aby to zrobić odszukaj budynek z napisem "Tickets". Tam po zapoznaniu się z mapą kolejową wybierz miasto docelowe i wpisz jego nazwę z klawiatury, postaw przecinek, później wciśnij spację w celu uzyskania odstępu i wpisz nazwę stanu gdzie się to miasto znajduje. Po wpisaniu nazwy miasta naciskamy "Return", zapamiętawszy godzinę odjazdu wychodzimy z budynku. W głównych stanowych miastach znajdują się budynki informacji z napisem "Info".Wchodząc tam możesz uzyskać wszystkie potrzebne informację, co do dalszego przebiegu gry. Joyem ustaw kursor na interesującej Cię informacji i wciśnij "Fire".

CITY INFORMATION - migający punkt pokazuje miasto, w którym obecnie przebywasz. Poruszając joyem uzyskujesz nazwy dowolnych miast oraz ilość znajdujących się tam kryształów bakteriologicznych. Miasta oznaczone białym kolorem to tereny wolne od zarazy.

FUZZBOMB LOCATION - miejsce składowania śmiercionośnej bomby.

FUZZ PREDICTION - po wciśnięciu spacji uzyskujemy informację o kierunku rozpowszechniania się wirusa.

LEAVE INFO BOOTH - wychodzimy z budynku informacji.

Po otrzymaniu interesujących wiadomości i wykupieniu biletu udajesz się na peron i oczekujesz przyjazdu pociągu. Stojąc przy torach joyem wchodzimy do pociągu.

Obrona

      Jedyną skuteczną bronią jaką dysponujesz, są specjalne kryształy bakteriobójcze. Licznik w prawym górnym rogu ekranu informuję Cię o liczbie posiadanych kryształów. Maksymalną ilością tych kryształów jest liczba 100, potrzebna do unieszkodliwienia bomby. Podróżując po terenach zainfekowanych napotykał będziesz coraz więcej mutantów. Gdy nie posiadasz odpowiedniej liczby kryształów kontakt z zarażonym człowiekiem kończy się zawitaniem w szeregi mutantów. Chcąc oczyścić teren z mutantów umieszczamy kryształ na drodze któregoś z nich. Po wejściu w kolizję z kryształem mutant zamienia się w normalnego człowieka. Kryształki możesz zdobywać w dwojaki sposób. W Info uzyskujesz dane w jakim mieście i w jakiej liczbie one się tam znajdują. Unikaj jednak rozrzucania kryształów gdy w pobliżu znajdują się inni ludzie, ponieważ oni również mogą je zbierać.

Porady

      Przed wyjazdem z danego miasta rozrzuć trochę kryształów wśród ludzi znajdujących się na stacji kolejowej. Zyskasz wtedy pomocników w walcę z zarazą. Mogą oni również podróżować z miasta do miasta razem z tobą. Każdy zwykły człowiek może zebrać ok. 10 szt. kryształów. W przypadku bezpośredniego zagrożenia przez mutanta ma również możliwość rozstawiania kryształów. Gdy zostałeś zarażony przez mutantów i starciłeś kontrolę nad ruchami agenta, możesz liczyć tylko na przyjazd pociągiem któregoś z twoich pomocników, który przywróci ci ludzką postać. Jeśli nie zatroszczyłeś się o odpowiednią liczbę pomocników i nie możesz liczyć na ratunek z ich strony to pozotało Ci tylko jedno... RESET. No i zaczynasz wszystko od początku. Klawiszem SELECT zmieniamy poziom trudności rozgrywki.

Zakończenie gry

      Po dotarciu do miasta, w którym znajduje się bomba musisz odnaleźć ją jak najszybciej. Pamiętaj musisz mieć około 100 sztuk kryształów aby ją unieszkodliwić. Zetknięcie naszego agenta z bombą neutralizuje ją i uwalnia Stany Zjednoczone i cały świat od grożby bakteriologicznej katastrofy. I w ten sposób jako bohater kończymy tą interesującą rozgrywkę.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do gry i życzę powodzenia.

Gepard/Dial