Preinvitation Party - Gdynia'99


      Tak, tak to nie jest pomyłka, ani też efekt działania redakcyjnego chochlika; tudzież bandy głupkowatych quakepodobnych. Na Wybrzeżu, a ściślej w Trójmieście zrodziła się idea organizacji party. Sam pomysł nie jest nowy, bowiem tutejsza scena komputerowa (Amiga, Atari) już od pewnego czasu nosiła się z zamiarem organizacji takowego zlotu. Party to miało by być alternatywą dla takich niewypałów jak Rush'97 czy też ostatni Quast.

      Przyszli organizatorzy zlotu stawiają sobie trudne zadanie przygotowania imprezy na dobrym poziomie. Postarają się o wyeliminowanie tradycyjnych niedociągnięć towarzyszących ostatnim "parties" czyli wszechobecnemu lamerstwu grzybiarzy, inwazjom wszelakiego rodzaju giercmanów, pijackim wybrykom "pseudoscenowców" itp. Jak zapewnili mnie przyszli główni organizerzy - amigowa grupa SUSPECT impreza przeznaczona będzie tylko dla posiadaczy komputerów AMIGA i wszystkich maszyn ośmiobitowych, w tym i naszego małego ATARI. Jak zapewne zauważyliście nie uwzględniono "sceny" PC. Powodem tego jest megawiocha jakiej dopuszczają się ostatnio kloniarze (szerzej o tym w raporcie z iNTELA piątego...).

      Na razie imprezka jest w fazie wczesnych planów i mam nadzieję że wszystko przebiegnie pomyślnie. Przypuszczalny termin imprezy to okolice lipca-sierpnia 1999. Niewykluczone jest iż grupka DIAL podejmnie się współorganizacji party, a dokładniej części przeznaczonej dla XL/XE.

      Tutaj chciałbym zachęcić Was bracia atarowcy do udziału w tej imprezie. Wiem, że część z Was zupełnie się zniechęciła do uczestnictwa w zlotach "multi" po przykrych incydentach jakie chociażby miały miejsce latem w Elblągu. Po części się z Wami zgadzam! Ale tylko po części. Moim zdaniem dla przetrwania naszej atarowej sceny, niezbędne jest otwarcie się w kierunku innych większych zlotów. Chodzi o to, aby prócz uczestnictwa w takim rasowym party jak np. LAST powinniśmy pokazać się właśnie na jakiejś multi imprezce, aby zasygnalizować swoją działalność. Gdy zaczniemy się zupełnie izolować może to się dla nas podobnie skończyć jak skończyło się dla sceny Atari ST. A chciałbym zauważyć iż dzięki takim arcydziełom jak "Asskicker" i inne zyskaliśmy podziw ze strony scenowców z innych platform. Lecz po co ja to piszę???

      Moim celem jest wymonitorowanie ewentualnego Waszego zainteresowania nową imprezką, która przypominam miałaby odbyć się w Trójmieście w przyszłym roku. A więc czekam na reakcję z Waszej strony. Wszelka odpowiedź bardzo mile widziana; obojętnie czy będą to standartowe listy, e-maile, anonimy z pogróżkami, czy też inna forma kontaktu. Czekam...

      tel. (0-58) 671-51-24, prosić Tomka
      e-mail: geopard@free.polbox.pl

GEPARD/DIAL

Od redakcji: Oczywiście im bliżej będzie do party tym częściej będziemy o tym Was informować! Invitro ukaże się w odpowiednim czasie!