..:: DOS Control v2.6 ::..
Freeware!
autor Jager/Dial

  Historia programu
  Instrukcja obsługi
  Podziękowania
  Atari Copyright Note

..:: DODATKI ::..

  Handler "P:"
  D-RAM 1MB v1.0
  DC-RUN v1.0

..:: STREFA ZRZUTU ::..

  DOS Control v2.6
  Dokumentacja

  Wyjście
DC-RUN v1.0
      Jak wiadomo, po uruchomieniu DOS'a II+/D v6.4DBL-RC mamy dostęp tylko do pierwszych 256Kb przy pomocy urządzeń "D7:" oraz "D8:". Z tego też powodu większość użytkowników umieszcza tu programy, z których najczęściej korzysta. Niestety, dość szybko miejsce na tych wirtualnych dyskach się kończy (szczególnie po zainstalowaniu całego DOS Control'a) i co wtedy? W tym momencie przychodzi nam z pomocą DC-RUN!

      Program ten przeznaczony jest głównie dla użytkowników RAM-Cart'a 1MB pracujących pod kontrolą DOS'u II+/D v6.4DBL-RC. Umożliwia uruchomienie dowolnego programu binarnego lub wsadowego znajdujacego się na jednym z czterech modułów DBL-RC (moduł 1MB podzielony na cztery). Dzięki temu, np. DOS Control'a można zainstalować na czwartym module pod "D8:", a uruchamiać go z pierwszego modułu z urządzenia "D7:". Oczywiście w ten sposób można uruchomić także inne programy!

Instalacja

      Po uruchomieniu programu ukaże się główne okno instalera, w którym znajdziemynastępujące opcje:

FILE TO RUN  -  tu podajemy nazwę pliku, który ma zostać uruchomiony. Klawisz [DELETE] umożliwia skasowanie ostatniego znaku, [SHIFT]+[DELETE] kasuje całą linię, [RETURN] zatwierdza wpisaną nazwę, [ESC] umożliwia wyjście (zostanie przywrócona poprzednia nazwa).
DRIVE  -  numer urządzenia na którym znajduje się dany plik.
BATCH FILE  -  "yes" oznacza iż podany plik jest plikiem wsadowym, "no" oznacza zwykły plik binarny.
DOUBLE RC  -  tu podajemy numer Double RC (1-4) na którym znajduje się dany plik. Zero oznacza iż opcja ta nie będzie brana pod uwagę. Dodatkowo po podaniu numeru ukaże się wartość jaką zobaczymy na wyświetlaczu modułu o ile przełacznik 1/2 jest w pozycji 1.
INSTALL  -  instalacja głównego programu. Po wybraniu tej opcji należy podać nazwę pliku pod jaką zostanie zapisany "uruchamiacz". W przypadku błędów podczas zapisu na ekranie ukaże się jego numer, a klawisz [RETURN] będzie umożliwiał ponowną próbę zapisu. Klawisz [ESC] umożliwi powrót do menu.
EXIT TO DOS  -  powrót do DOS'u.

      To wszystko. Jeżeli nigdzie nie popełniłeś błędu to po wpisaniu nazwy "uruchamiacza" uruchomi się automatycznie dany program.

Program znajduje się na dysku systemowym DOS Control'a.