..:: Archiwum ::..

  2004
  2005
  2006
31.12.2005 - Serious Magazine #17
      Zenon dotrzymał słowa i oto, w ostatni dzień 2005 roku, dostępny jest Serious Magazine #17 :) Zapraszam wszystkich do lektury (a jest o czym poczytać) ;)

28.11.2005 - Serious Magazine #17 - zapowiedź
      Czas najwyższy oddać w ręce czytelników kolejny już #17 numer magazynu SERIOUS. Kiedy? Grudzień 2005 to prawie (na pewno) termin ostateczny, tym bardziej że są SILNE motywacje by tak było.
      W magazynie jak zawsze nieco więcej elektroniki z prostego powodu... Nikt, (słownie NIKT, za wyjątkiem jednego) nie wywiązał się ze składanych obietnic że "coś" napisze. Tak więc magazyn zdominowany będzie tematem współpracy Atarynki z procesorem ATMELA 89Cx051. Będzie assemblerek MCS8051 w nieco rozbudowanej formie z dodatkowymi możliwościami. Parę rzeczy w temacie, to powtórka z poprzednich numerów SERIOUS'a, ale tylko po to, by było to w jednym kawałku, na jednym dysku. Równie ciekawym (tak sądzę) tematem będzie POKEY na najniższym poziomie programowania. Chodzi o nieśmiertelny RS-232 i transmisję ponad 50000 bodów z... poziomu BASIC'a.

      Przeznaczam też moduł RAM-CART'a w wersji 1MB. Na co? Będzie w treści. Mam cichą nadzieję że kogoś skusi. Ale czytając teksty na Atari Area więcej w tym mojego optymizmu, niż chęci do poważnego potraktowania tematu przez ślubujących dozgonną miłość Atarynce.

Zenon / DIAL

09.11.2005 - Nowa wersja Sector Edit
       Właściwie DOS Control nie jest już rozwijany, ale im więcej mam czasu, tym częściej myślę o jakiś poprawkach :) Od planów przechodzę do czynów i tak oto światło dzienne ujrzała kolejna wersja (1.4) narzędzia przeznaczonego dla DOS Control'a 2.xx - Sector Edit.

Poprawek żadnych nie było, bo nie było co poprawiać :) Dodałem jedynie nową funkcję - Change density. Dzięki niej moduł nie będzie już bezużyteczny, jak to było do tej pory, pod emulatorem. Teraz wystarczy "wymusić" żądaną gęstość i już można przeglądać dowolny ATR. Zaznaczę że nie był to żaden błąd w programie - winny jest emulator, który nie potrafi poprawnie obsłużyć odwołań do hardwaru stacji dysków (w tym wypadku chodzi o PERCOM). Zapraszam więc do pobrania DOS Control'a v2.6 z nowym Sector Editor'em.

Za jakiś czas ta funkcja zostanie także dodana do modułu Disk Copy, tak więc i w tym wypadku nie będzie już problemów z kopiowaniem dysków pod emulatorem.

29.10.2005 - ABBUC Software Contests 2005
       Podano wyniki ABBUC Software Contests 2005. Niestety, tym razem nie wygrał Polak :( Przypomnę, w ubiegłym roku pierwsze miejsce zajął TeBe/MadTeam z grą "DynaBlaster" (dostępna w dziale Download).

"Nasi" zajeli czwarte miejsce - Pr0be z grą "Joe`s Adventure" oraz siódme miejsce - Epi z użytkiem "Xunzip 2.0".

Pełną listę wyników znajdziecisz tutaj.

26.10.2005 - Nowa wersja WinUAE
      Ukazała się kolejna wersja (1.1.1) emulatora WinUAE. Poprawiono w niej głównie błędy zauważone w poprzeniej wersji. Po szczegóły zapraszam na stronę domową projektu.
Tak przy okazji... czy ktoś jeszcze "klika" w baner Allegro? :)

03.09.2005 - Brave Piglet
      Dawno nie było aktualizacji w dziale Gry - konwersje. Teraz jest okazja bo ostatnio "wpadłem"na konwersje gry, w którą dość namiętnie grałem w latach 80-tych :) W skrócie, celem gry była pomoc śwince w obronie domku przed wilkami. Co to za gra? Oczywiście "Pooyan" :) Gra w wersji dla PC nosi tytuł "Brave Piglet". Po więcej informacji na temat gry, samą grę oraz wersję dla Atari XL/XE zapraszam do działu Gry - konwersje.

31.08.2005 - Atari800Win PLus v4.0 FINAŁ!
No i stało się, po 7 betach mamy finalną wersję tego emulatora :) Program oraz kody źródłowe możecie pobrać ze strony domowej projektu.

Ta wersja dostępna będzie także na naszej stronie do momentu ukazania się kolejnej finalnej wersji.

12.07.2005 - WinUAE - nowy dział
      Kiedyś obiecałem, zapomniałem i... niedawno sobie przypomniałem :) Tak więc, dotrzymuje słowa i w dziale Amiga / WinUAE znajdziecie zawsze najnowszą wersję tego emulatora oraz spolszczenie (o ile będzie dostępne). Przy okazji napisałem krótki artykuł na temat nieco innego wykorzystania tego emulatora.

23-07-2005 - Uaktualnienie - dodałem kilka fotek AmigaOS4 oraz AmigaSYS, warto zerknąć ;)

Tak przy okazji... czy ktoś jeszcze "klika" w baner Allegro? :)

16.05.2005 - Serious Magazine #16
      Zenek dotrzymał słowa i oto jest Serious Magazine #16. Zapraszam wszystkich do pobierania :) Jako że prawie nikt nie czyta stopki redakcyjnej pozwolę sobie na przytoczenie tekstu, który się tam znajduje:
      Okres wakacji nie nastraja do pracy. Niemniej w tym czasie powstanie kilka plików typu *._17. Czas ukazania się jest nieznany, ale przewidywany. To okolice września/października 2005. Jeżeli ktoś ma zamiar włączyć się w redagowanie magazynu, zapraszam. Temat dowolny. Wiodącym jest ten o naszym ATARI xxxx. Poczta nieco kosztuje, łącze INTERNET nieco mniej. Wybór należy do Ciebie.

Namiary na Zenka znajdziecie w dziale Kontakt lub w każdym Serious Magazine.

15.04.2005 - Aktualizacja działu Autorzy
      Czy wiesz kogo przedstawia zdjęcie po lewej stronie? Nie? Podpowiem... znasz go dobrze, choć prawdopodobnie nigdy go nie widziałeś :) Jeżeli wiesz kto to jest, to właściwie nie musisz odwiedzać działu autorzy :) Chociaż z drugiej strony, z pewnością nie wiesz wszystkiego... a więc, mimo wszystko zapraszam :)
      Serious Magazine #16 na 99% ujży światło dzienne pod koniec maja. Źródło tej informacji jest dość wiarygodne, gdyż poinformował mnie o tym sam naczelny :) Tak więc prosimy o jeszcze trochę cierpliwości :)

10.03.2005 - Serious Magazine #15
       Niemożliwe? A jednak, o to do pobrania jest 15-ty numer Serious Magazine. Sam magazyn został złożony we wrześniu 2004 roku i do tej pory leżał sobie na dysku Zenka. Dlaczego? Nie wiem, być może Zenon nam to kiedyś wyjaśni :) Możecie być (prawie) pewni że niebawem ukaże się kolejny numer, tak przynajmniej obiecuje redaktor naczelny. A teraz już zapraszam do pobierania świeżutkiej "piętnastki" :)

02.03.2005 - "Nasz" Pan Wojtek :)
      Z pewnością nie ma Atarowca, który by nie słyszał o Wojciechu Zientarze, nie czytał jego książek czy też artykułów np. w "Bajtku". Z pewnością także wielu z Was zastanawiało się co obecnie porabia Pan Wojtek? No cóż, prowadzi (podobno) bardzo fajną tawerne żeglarską "Kliper", gdzie oczywiście można go spotkać. Wirtualnie możemy "wpaść" na niego na grupie pl.regionalne.warszawa. Z Atari niestety nie ma już nic wspólnego (Atari 1040STF oddał za 4 piwa :D), ale mimo to, w dalszym ciągu ma wielu "fanów" czego dowodem są te zdjęcia :)
Przypominam że w dziale Książki/Instrukcje można znaleźć książki autorstwa Pana Wojtka.

01.03.2005 - Zakończenie głosowania...
      Tak jak obiecywałem, dzisiaj zakończyło się głosowanie na zawartość pierwszego archiwum "Fast Download". Wyniki każdy widzi, a więc nie pozostaje nic innego jak tylko pobierać :)
Po rozpakowaniu archiwum (ok. 100MB będzie Ci potrzebne na HD), ukaże się katalog "Użytki", a w w nim 3 podkatalogi. Każdy z nich nosi nazwę płyty CD, z której pochodzą pliki. Programy mogą się powtarzać gdyż nie było to w żaden sposób sortowane (zajeło by mi to chyba z rok). Mam nadzieję że każdy znajdzie coś dla siebie :)

Przed zassaniem archiwum, kliknij w banerek Allegro - dziękuje :)

22.02.2005 - Serious #15?
      Dzisiaj w księdze gości znalazłem taki wpis:

Od października 2004 gotowy jest SERIOUS #15. Jak do tej pory wysłałem go tylko do jednej osoby (z lenistwa?). Dzięki uprzejmości syna Iżi'ego zobaczyłem co jest na stronce DIAL. Jak to zrobić by numer #15 też się tam znalazł? Znasz odpowiedź?

Zenon/DIAL

Odpowiedź jest bardzo prosta :) Wystarczy mi go podesłać (namiary w dziale Autorzy) w formacie ATR - Jager

Tak więc jak dobrze pójdzie to już niebawem na stronie będzie można znaleźć najnowsze wydanie Serious'a - Zenek, czekamy :D

19.02.2005 - Gry, gry, gry...
      Tak się ucieszyłem że udało mi się szybko ukończyć Jags Zone że zupełnie zapomniałem o tym iż chciałem Wam polecić dwie gierki. Oczywiście są one w jakiś tam sposób związane z Atari ;) Obie pozycje przeznaczone są dla szczęśliwych posiadaczy Wingrozy :) Na pierwszy ogień pójdzie...
      Ballance to tytuł znacznie odbiegający pod względem założeń i grywalności od dzisiejszych realiów. Jest swoistą wariacją gry Marble Madness z roku 1984 (kontynuowaną przez Marble Blast czy Hamster Ball). Kierujemy w nim ruchami kulki, którą musimy przeprowadzić przez gąszcz ramp, podjazdów, pilnując, aby nie spadła w przepaść. Takie podejście może dziwić w czasach, gdy główny nacisk kładzie się na szybką akcję i oczojebną grafikę, ale niemiecki producent, firma Cyparade, sięgając do korzeni, uzyskał coś świeżego, co potrafi przykuć do komputera na długie godziny.
Gierka może nie najnowsza (wydana pod koniec kwietnia 2004), ale na prawdę gorąco polecam! Z pewnością dostrzegłeś już logo Atari, więc tym bardziej trzeba w to zagrać :D Na stronie domowej gry, w dziale download znaleźć można wersję demo (dostępny jest tylko jeden poziom). Oprócz tego, oczywiście na stronie można dowiedzieć się jak i gdzie kupić pełną wersję.

      River Raid, kto nie zna tej gry? Chyba nie ma takiej osoby :) Gdyby sie jednak taka znalazła to zapraszam najpierw do działu Gry - konwersje i zapoznanie się z tą pozycją w oryginale :) River Raider II została wydana przez Reflexive. Nie jest to typowa konwersja, gdyż gra przeniesiona została w świat 3D. Możemy zasiąść za sterami samolotu F-22 lub F-18 oraz helikoptera Apache AH-64.
Klimat gry pozostał ten sam (przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie), więc polecam wszystkim na jeszcze długie zimowe wieczory :) Niestety, gra nie jest darmowa, ale można pograć sobie na początek w wersje trial. Jak się spodoba, wyciągamy z portfela $15 i mamy pełną wersje ;) Na stronie Reflexive znaleźć można także mnóstwo innych, bardzo fajnych gier, szczególnie polecam Air Strike 2, gra ma niesamowitą grywalność :).

18.02.2005 - Aktualizacja działów Jags Zone i Soft z Dial
      Ale się uwinąłem :) Nieoczekiwanie wpadło mi trochę wolnego czasu, a więc mogłem nadrobić zaległości. Dział Jags Zone jest praktycznie skończony. Następna aktualizacja dopiero jak nazbiera się troszkę softu (bo na pewno nie wszystko jeszcze znalazłem). Mam też prośbę. Jeżeli ktoś z Was posiada mój program, którego nie ma w tym dziale to bardzo bym prosił o podesłanie mi go (mail znajdziesz w dziale Autorzy. Przy okazji uaktualniłem dział Soft z Dial nie tylko o moje produkcje, ale także i Qcyka. Jeżeli jakiś link nie działa, to proszę powiadom mnie o tym.

17.02.2005 - Jags Zone - nowy dział
      No i gotowy jest kolejny dział - Jags Zone. Co prawda nie jest on ostatecznie skończony, ale nie chcę już dłużej czekać gdyż ostatnio mam mało czasu "na zabawe". Nie ma sensu więc czekać, tym bardziej że brakuje dosłownie kilku pozycji (a właściwie opisów). Co znajdziesz w tym dziale? Jak już wspominałem, umieszczone tam zostały wszystkie moje produkcje lub produkcje, przy których powstawaniu brałem aktywny udział.
Niektóre z nich umieściłem już wcześniej w dziale Soft z Dial, teraz jest już prawie wszystko :) Postaram się jak najszybciej umieścić pozostałe pozycje (nie zostało już tego dużo). Myślę że pod koniec przyszłego tygodnia będzie już całość.

      Głosy na zawartość archiwum Fast Download będzie można oddawać do końca lutego. Jak na razie prowadzą "UŻYTKI" :) Oby tak dalej, bo to także moja ulubiona kategoria programów :D

04.02.2005 - Aktualizacja...
      Ale się narobiło... sonda? Po co? :) Już wyjaśniam... mam trochę wolnego miejsca na innym serwerze i szkoda aby to miejsce nie było wykorzystane, a więc wpadłem na pomysł aby stworzyć "Fast Download" :) Na czym to ma polegać? Proste - klikasz na link i ściągasz archiwum, w którym znajdować się będzie to, co zajmie pierwsze miejsce w sondzie. Prawda że proste :) Zapraszam więc do głosowania. W komentarzach możecie wpisywać własne propozycje, wezmę je pod uwagę podczas tworzenia kolejnego archiwum. Możecie także wpisywać konkretne tytuły gier, demek, użytków - jeżeli będę je miał to napewno umieszcze je w archiwum.

      Jest już także możliwość zapisania się na liste powiadomień o nowościach (subskrypcja). Wystarczy że podasz swój mail, potwierdzisz swoją decyzje (aktywacja subskrypcji) i na twoją skrzynkę będą przychodziły maile z informacją o aktualizacjach strony.

      Na koniec, masz też możliwość poinformowania znajomego o istnieniu tej strony - wystarczy że podasz jego adres i "klikniesz" wyślij... mały bajer, a cieszy :)

Czy ktoś w ogóle "klika" w baner Allegro? To ten, pod sondą :]

03.02.2005 - Aktualizacja...
      Dzisiaj w końcu udało mi się uaktualnić dział Soft z Dial - poprawiłem opisy, i dodałem "fotki" :) Oprócz tego znajdziecie tam także pierwszą produkcję Dial'u, o której zupełnie zapomniałem :D

      W dziale PC/Gry - konwersje od jakiegoś czasu można znaleźć bardzo fajną konwersje gry Montezuma's Revenge, warto więc tam zerknąć.

      W przygotowaniu jest nowy dział - Jags zone, w którym będzie można znaleźć wszystkie moje produkcje (nie tylko te z Dial), a także te, przy tworzeniu których brałem czynny udział. Myślę że za 2-3 dni uda mi się wrzucić ten dział na serwer.

Czy ktoś w ogóle "klika" w baner Allegro?

03.01.2005 - Nowe tapetki
      Tak jak obiecywałem, w dziale Multimedia/Tapety znajdziecie nowe tapetki, które tematycznie powiązane są nie tylko z Atari. Tak więc macie tam Amigę, Linuxa, Mac'a, Windows no i oczywiście Atari.

      Ruszył także dział Archiwum. Jak nie trudno się domyśleć znajdziecie w nim stare niusy, być może kogoś będzie to interesowało więc... :)

      Niestety, zaczyna brakować miejsca, które udostępnił mi XXL, a więc byłem zmuszony przerzucić pliki Video na inny serwer. Gdyby były z nim kłopoty proszę dać mi znać. Mam nadzieję że niebawem uda mi się w końcu skontaktować z XXL i nakłonić go na powiększenie konta :)