..:: Archiwum ::..

  2004
  2005
  2006
30.12.2004 - Nowa wersja Atari800 dla Amigi
      W jakiś tajemniczy sposób przeoczyłem emulator Atari800 w wersji 2.2, ale nic straconego, w dziale Amiga/Emulatory znajdziecie najnowszą wersję (2.3) tego emulatora przeznaczoną dla AmigaOS 4. Opis zmian dla wersji 2.3 jak i 2.2 (i starszych) znajduje się w pliku ReadMe.

Szczęśliwego Nowego Roku!


Nie zapominajcie o klikaniu w banerek Allegro, Was to nic nie kosztuje, a mi pomaga.

21.12.2004 - Święta, święta...
Zdrowych, wesołych i rodzinnych
Świąt Bożego Narodzenia,
a także...
Mikołaja w kominie, prezentów po szyje,
cukierków skrzynki, dwumetrowej choinki,
przed domem bałwana i Sylwestra do rana!


      W końcu troszkę luzu, a więc przygotowałem troszkę materiału, o który prosiliście w mailach. W dziale ATARI XL/XE pojawiły się Książki / Instrukcje. Znajdziecie tam wydania polskie jak i zagraniczne (głównie angielskie). Mam nadzieję że choć troszkę zaspokoi to Wasz apetyt na wiedze ;)

      W dziale MULTIMEDIA także przybyła nowa pozycja - Tapety. Nie, nie znajdziecie tam ładnych blondynek z pięknym biustem :) Na razie umieściłem tam kilka tapet tematycznie powiązanych z Atari, ale docelowo będą tam także inne tematy (Amiga, MAC, Windows itd.).

      Prawdopodobnie w tym roku nie będzie już żadnej aktualizacji, choć być może uzupełnie poszczególne działy o nowy materiał, a więc wpadnijcie na stronę po świętach :) Przy okazji... nie zapominajcie o klikaniu w banerek Allegro, Was to nic nie kosztuje, a mi pomaga ;)

29.10.2004 - DynaBlaster
      W dziale Atari XL/XE / Download znajdziesz nową grę stworzoną przez grupę MadTeam - Dynablaster. Produkcja ta zajęła pierwsze miejsce na ABBUC Programming Contest 2003/2004. Gratuluję autorowi (TeBe/MadTeam) i życzę kolejnych, równie udanych projektów.

30.09.2004 - Nowa wersja Atari800 dla Amigi
      W dziale Amiga/Emulatory znajdziecie nową wersję (2.1) emulatora Atari800. Zmian niewiele (przypomnę że ostatnia wersja ukazała się cztery lata temu), głównie chodziło o porty dla AmigaOS 4 oraz MorphOS i tym systemom dedykowana jest ta wersja. Porty oparte zostały na oryginalnych źródłach w wersji 1.3.3.

19.08.2004 - Serious Magazine 14 w wersji online
      No i dostępny jest kolejny numer magazynu w wersji online :) Poszło to szybciej niż przypuszczałem, mam nadzieję że utrzymam to tempo... :] To co, teraz pora na wydanie dwunaste?
      W dziale Download znajdziesz trzy dema zaprezentowane za QuaST Copy Party 2004: Back 2 Life 2 (Taquart), Forsaken Love (New Generation), Reditus (Zelax). Kto jeszcze nie widział to zapraszam do pobierania.

06.08.2004 - Pierwszy Serious Magazine w nowej wersji...
      Dostępny jest już pierwszy Serious Magazine w nowej wersji (wydanie 13). Zapraszam wszystkich do zapoznania się z zawartością tego wydania i jednocześnie proszę o zgłaszanie mi ewentualnych błędów. Zmianie uległo także menu Serious'a - teraz będzie wiadomo, które wydanie w nowej wersji jest już dostępne. Prawdopodobnie zabiorę się teraz za konwersje 14-tego wydania, a dopiero później powrócę do pozostałych wydań.

Mało coś ostatnio "klikacie" w banerek Allegro, proszę nie zapominajcie o tym... ;)

29.07.2004 - Zmiany... ciąg dalszy
      Sporo osób prosiło aby nie "odcinać" ich od Serious'a online. Postanowiłem więc ponownie dodać stare wersje do momentu ukończenia nowych. Aby się do nich dostać należy "kliknąć" na [S]. Prace nad nowymi wersjami trwają, ale materiału jest tak dużo że naprawdę nie wiem kiedy to skończę, ponownie więc proszę o cierpliwość.

      Ze strony zniknął dział EMULATORY, w zamian pojawiły się działy AMIGA oraz PC. Myślę że to rozwiązanie będzie wygodniejsze. Zapraszam do zapoznania się z materiałem umieszczonym w tych działach (na razie tego jest niewiele, ale...).

21.07.2004 - Zmiany, zmiany, zmiany...
      Ufff... długo nic nie robiłem bo po prostu nie było czasu. W końcu jednak udało mi się zmienić całkowicie wygląd strony (mam nadzieję że na lepsze). Oczywiście bardzo proszę o zgłaszanie błędów (mailem lub na GG - namiary w dziale autorzy). Serious online nie jest jeszcze dostępny, ale niebawem napewno to się zmieni, proszę o cierpliwość.
      Kolejna niespodzianka to zmiana statusu DOS Control'a. Obecnie jest on już FREEWARE! Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem źródłówek to proszę o kontakt.

      I na koniec... nie zapomnijcie klikać w banerek Allegro ;)

14.01.2004 - Nowa wersja makeATR
      Ukazała się kolejna wersja programu makeATR, którą można pobrać ze strony domowej programu. Oto lista zmian w obecnej wersji:
  • Dodano funkcje Insert, Rename i UnErase dla formatu ED DOS II+/D.
  • Poprawiono funkcję Create dla formatu ED DOS II+/D.
  • Dodano funkcję DIRS dla formatu SpartaDOS X (wyświetlnie zawartości katalogu w skróconej formie).
  • Dodano zapytanie z prośbą o potwierdzenie przy nadpisywaniu pliku ATR.

08.01.2004 - Serious Magazine 14
      W dziale Soft z Dial znajdziecie kolejne wydanie magazynu Serious. Oczywiście prace nad wersją ONLINE rozpoczęte. Zapraszam do lektury...